Wspomnienia z Darłówka – wyjazd dla dzieci

Standard

Polskie Morze Bałtyckie zaprasza turystów swoim pięknem, wiele rodzin wybiera morze na miejsce, w którym spędzają wakacje. Częstym wyborem rodziców jest Darłowo, nadmorska miejscowość, która dostosowuje się do przyjęcia rodzin z dziećmi. Spokojne i ciche miasteczko szczególnie zachęca swoją czystą, piaszczystą plażą. Znajdziemy tu również wiele miejsc na nocleg, typowe hotele, kwatery i domki letniskowe. Wiele hoteli jest dostosowanych do przyjęcia rodzin z dziećmi. Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, znajduje się tu piękna plaża wschodnia i zachodnia. Dla dzieci to najważniejszy element wakacji, piasek z dodatkiem wiaderka oraz łopatki z grabkami pobudza wyobraźnie, z pomocą rodziców może tworzyć ciekawe budowle z piasku.

Nieodzownym elementem pobytu w Darłowie jest odwiedzenie Latarni Morskiej, która znajduje się przy ujściu rzeki Wieprzy, zaraz przy porcie. Tam z kolei można spotkać wiele ciekawych statków i ogromnych kutrów. Szczególną atrakcją dla maluchów będzie wycieczka stylizowanymi statkami, rejs łodzią Wikingów na pewno zapadnie im w pamięć. W porcie można również skorzystać z dalszego rejsu, na przykład na duńską Wyspę Bornholm.

Dzieci na pewno będą zachwycone z wycieczki do Parku Linowego „Nad Bałtykiem”, gdzie będą mogły biegać, skakać i pokonywać przeszkody. Co jednak robić z pociechami, kiedy pogoda nie dopisuje? Świetnym rozwiązaniem jest wizyta w Parku Wodnym „Jan”, gdzie znajduje się kompleks ze zjeżdżalniami, jacuzzi, kręgielnią i restauracjami, a także basen z morską wodą. W pobliżu Darłowa znajduje się Ranczo Mustafa (znajdź Rancho Mustafa – w sieci pod tym hasłem), dokładnie w Bobolinie, tam mali turyści mogą zapoznać się z końmi, skorzystać z przejażdżki na kucykach oraz zapoznać się z małymi zwierzakami. Znajduje się tam zoo, w którym mieszkają koty, króliki i różnego rodzaju ptactwa, to świetne rozwiązanie na zabawę połączoną z nauką.

Wybierając na bazę Darłówko, możemy zapewnić naszym pociechom ciekawe wakacje nad polskim Morzem Bałtyckim (znajdź noclegi Darłówko – w sieci pod tym hasłem). Cisza i spokój jakie nam zapewnia, pozwoli na dogodny odpoczynek w rodzinnym gronie. Urok tej miejscowości przyciąga rzeszę turystów, wspaniały mikroklimat, piękne widoki oraz plaża, zachęca do spędzenia tutaj wakacyjnego czasu. Miasteczko ze względu na swój charakter, szczególnie skierowane jest dla rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>