Wieś nad morzem o letniskowym charakterze – Rusinowo

Standard

Wybieramy się nad morze w jednym celu – po to by odpocząć. Najbardziej znane kurorty w szczycie sezonu są zatłoczone tysiącami turystów. Poruszanie się po najpopularniejszych plażach i ulicach to droga przez mękę. Dla naprawdę zmęczonych turystów polecamy wypoczynek w nadmorskiej wsi. Wiejskie letniska gwarantują nie tylko ciszę i spokój – to miejsca, w których można liczyć na komfortowe noclegi i dobre wyżywienie.

Letniskiem o wiejskim charakterze jest Rusinowo. Składa się właściwie tylko z jednej głównej ulicy prowadzącej do Jarosławca bądź Darłówka. Wzdłuż niej znajdują się przede wszystkim domy oferujące kwatery prywatne. Wiele spośród nich ma charakter gospodarstw agroturystycznych. We wsi znajduje się właściwie tylko kilka sklepów. Wielu mieszkańców prowadzi też we własnych domach małe punkty gastronomiczne. O wyżywienie nie trzeba się więc martwić. Oferowane są tanie i smaczne obiady domowe. W wielu miejscach można też zakupić wędzoną rybę.

O tym, że jeszcze do niedawna wieś miała charakter rolniczy, świadczy zabudowa. Wzdłuż głównej ulicy natkniemy się przede wszystkim na gospodarstwa z typowo rolniczą zabudową. Po stanie wielu budynków, zrujnowanych stodół i opuszczonych pomieszczeń do chowu zwierząt można stwierdzić, że miejscowość przekształca się obecnie głównie w letnisko. W wielu gospodarstwach budynki zostały przebudowane na obiekty noclegowe. Z całą pewnością nocowanie w Rusinowie [] stanowi tanią i atrakcyjną alternatywę dla popularnych kurortów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie. Co więcej o wolne miejsca łatwo będzie nawet w szczycie sezonu.

Jadąc przez wieś warto rozglądać się za ogłoszeniami wywieszanymi przez mieszkańców. Tabliczki „Wolne Pokoje“ czy „Tanie noclegi“ to częsty widok. Mieszkańcy Rusinowa mogą więc połączyć wypoczynek nad morzem z agroturystyką. Choć rolniczy charakter wsi ulega zatarciu, wciąż znajdziemy wyjątki. Liczne gospodarstwa agroturystyczne zapoznają nas z urokami życia na wsi. Brak tu jakiejkolwiek przemysłowej zabudowy. Zewsząd rozciąga się widok na pola i łąki uprawne.

Nie sposób też nie wspomnieć o szerokiej i długiej nadmorskiej plaży Rusinowa. Ciągnie się ona wiele kilometrów. Nawet w szczycie sezonu znaleźć można zupełnie bezludny zakątek przestrzeni. Rusinowo to miejsce idealne na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>