Walory przyrodnicze w Karkonoszach

Standard

Karkonosze należą do jednego z najchętniej wybieranych regionów przez turystów w Polsce. Do najpopularniejszych miejscowości należą Karpacz i Szklarska Poręba, przy czym bardziej atrakcyjna zimą jest Szklarska Poręba, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji typowo zimowych, a w tym Polanę Jakuszycką ze znakomicie rozwiniętą infrastrukturą narciarską, ale za to w lecie to Karpacz okazuje się być ciekawszym wyborem dla turystów. Chociaż trzeba przyznać, że zarówno zimą jak i latem obie miejscowości są na tyle atrakcyjne, że jadąc w ciemno do jakiegokolwiek z tych miast można mieć ogromny problem ze znalezieniem zadowalającego nas miejsca noclegowego (noclegi Karkonosze). Pomimo tego do atutów całego regionu należą górskie noclegi.

Karkonosze to nie tylko Karpacz i Szklarska Poręba, ale też wiele mniejszych miejscowości czy schronisk górskich, które składają się na jakość bazy noclegowej. Jeśli pomyślimy chociaż tydzień lub dwa wcześniej o rezerwacji, to nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiadającego nam hotelu, schroniska, pensjonatu czy miejsca w kwaterze prywatnej. Do największych atrakcji Karkonoszy należą niewątpliwie szczyty górskie ze Śnieżką na czele. Ma ona 1609 metrów a na jej szczycie znajduje się bardzo popularna stacja meteorologiczna. Oczywiście będąc w Karkonoszach musimy zobaczyć takie miejsca jak Karkonoski Park Narodowy, Wodospad Szklarki, Wodogrzmoty Mickiewicza czy Kościół Wang w Karpaczu, który stanowi praktycznie już symbol Karpacza. Tereny nadają się również idealnie dla rowerzystów, jest tu wydzielone mnóstwo tras rowerowych i szlaków turystycznych. Warto również wspomnieć o sportach zimowych w Karkonoszach – jest to miejsce przodujące w Polsce, jedynie region Wisły i Zakopanego może się równać z nim. Tutaj głównie są to bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie, wyciągi oraz trasy biegowe. Najpopularniejsza jest oczywiście Polana Jakuszycka, gdzie odbywają się różnego rodzaju zawody, również te międzynarodowe. Trasa ta oczywiście jest również przeznaczona dla zwykłych turystów, jeśli tylko w planie nie ma żadnych większych imprez. Odcinek jest wbrew pozorom i uzyskaniu homologacji FIS dość płaski i nie powinien stanowić większego problemu dla początkujących, jest to miejsce bardzo dobre do nauki jazdy na nartach.

One thought on “Walory przyrodnicze w Karkonoszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>