Lesko – „brama Bieszczad” dla fanów sportów wszelakich

Standard

Leżące w miejscu, gdzie Pogórze Przemyskie przechodzi w Bieszczady, Lesko jest wspaniałym miejscem na spędzenie urlopu dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek – oraz oczywiście piękne krajobrazy.

Stare miasteczko, wypełnione rozmaitymi zabytkami, to także miejsce, skąd wyruszyć można na bieszczadzkie szlaki lub też skorzystać z najrozmaitszych form sportu i rekreacji przez cały rok. Na miejscu dostępna jest urozmaicona baza noclegowa, wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu sportowego, korzystać można z lekcji z instruktorami.

W ciepłe miesiące, kiedy nie ogranicza nas śnieg i mróz, warto zwiedzić okolicę – zobaczyć można wiele ciekawych obiektów, cenne przyrodniczo tereny, tradycyjne domy i niepowtarzalne zabytki. Możemy wybrać się na wycieczkę rowerem bądź w siodle. Na amatorów dwóch kółek czekają trasy ekstremalne i rekreacyjne, a fani jeździectwa korzystać mogą z długich tras konnych, które pozwolą podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody i krajobrazów. Można także wybrać się po prostu na pieszą wędrówkę czy nawet krótki spacer – w niewielkiej odległości od miasteczka znajduje się Kamień Leski [więcej: www.google.pl/maps], unikalna formacja skalna położona w lesie. Ceniący spokojne rozrywki mogą również wędkować na Sanie.

W zimie Lesko zaprasza narciarzy. Nie należy do największych baz sportów zimowych, ale spotkamy tutaj wyciągi i trasy przyjazne rodzinom z dziećmi, seniorom i początkującym, snowpark dla wielbicieli jazdy na snowboardzie czy też sport zdecydowanie bardziej ekstremalny – speed driving, czyli zjeżdżanie po trudnym terenie ze skrzydłem przypominającym lotnie, które pozwala wznieść się w górę na niemożliwych do pokonania na nartach odcinkach.

Latem na szczycie, gdzie znajduje się ośrodek narciarski w Wieremieniu, jak też w pobliskiej Bezmiechowej, działają lotniska sportowe. Amatorzy szybownictwa i paralotniarstwa mogą więc skorzystać z tego miejsca do uprawiania swoich ulubionych sportów, a turyści – z lotów widokowych, pozwalających zobaczyć okolicę z wyjątkowej perspektywy. Na ziemi natomiast na miłośników ekstremalnych doznań czeka off-road, paintball czy wspinaczka skałkowa.

Wszystkim miłośnikom górskich terenów przypominamy nasz wpis dotyczący Karkonoszy [więcej: www.malysmok.com.pl]
Miasteczko i jego okolice, jak widać, zaspokoją potrzeby poszukiwaczy doznań, jak i ceniących sobie po prostu piękno gór. Znajdziemy tu także warte odwiedzenia zabytki oraz różnorodne obiekty zapewniające noclegi [więcej: www.meteor-turystyka.pl]. Lesko jest świetnym miejscem dla turystów aktywnych, gdzie można wybrać się na urlop o każdej porze roku.

2 thoughts on “Lesko – „brama Bieszczad” dla fanów sportów wszelakich

  1. limon

    Nie jestem fanem sportów, ale chętnie jeżdżę w Bieszczady po to także fajne miejsce na rodzinny wyjazd nawet z małymi dziećmi

  2. cytrynowa_beza

    Autorzy Małego Smoka to wspaniałe, że dzielicie się swoim podróżami z innymi, dzięki temu wiele osób w tym ja, może łatwiej i wygodniej planować swoje wyjazdy z dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>