Jezioro i prozdrowotny klimat: Wisełka

Standard

Wyjeżdżając do miejscowości Wisełka, można zauważyć, że z południowej strony tejże wsi znajduje się również jezioro o tej nazwie, a więc jezioro Wisełka, które bez wątpienia jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Tutaj można również wykąpać się, a co za tym idzie korzystając z dość przyjaznych, a jednocześnie piaszczystych zejść, skorzystać z tejże wody. Również bez problemu można znaleźć miejsca, gdzie są wypożyczane łódki bądź żaglówki. Bardzo duża ilość osób decyduje się zatem na urlop w tej miejscowości, warto więc przed sezonem letnim pomyśleć o noclegach i zarezerwować dopasowane dla siebie miejsce.

Okolice Wisełki to na pewno piękna przyroda, która to zachęca do bardzo częstych spacerów. Można je ułatwić, bowiem można skorzystać z wielu dostępnych w tejże okolicy licznych szlaków pieszych. Doskonale oznaczone pozwalają wybrać spacer o idealnie dopasowanej do możliwości fizycznych długości. Pamiętajmy, że w czasie tego spaceru nad morze warto jest również nieco zboczyć w celu zobaczenia latarni morskiej noszącej nazwę Kikut. Ma jednak dość istotną wadę – bowiem można ją jedynie podziwiać z zewnątrz, nie jest udostępniona do zwiedzania. Ciekawostką jest, że w pełni automatyczna latarnia działa od 1962 roku.

Wskazuje się również, ze w czasie spacerów po tejże okolicy warto również obejrzeć tak zwany Wydrzy Głaz. Uznany jest za pomnik ,,przyrody nieożywionej”. Owy głaz liczy przeszło dwanaście tysięcy lat. Jest to pozostałość po pewnym lodowcu. Ze względu na fakt, że dawniej wygrzewały się tam wydry, został on nazwany ,,Wydrzym Głazem”. Dla spragnionych zdecydowanie większej ilości atrakcji poleca się również wyjazd do znanych Międzyzdrojów (mieszczących się niedaleko), gdzie to również można liczyć na  wiele ciekawych imprez.

Podsumowując, okolice Wisełki to na pewno piękna przyroda, która to zachęca do bardzo częstych spacerów. Wskazuje się również, że można je ułatwić, bowiem można skorzystać z wielu dostępnych w tejże okolicy licznych szlaków pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>