Każdy właściciel czworonoga powinien o niego dbać. Oznacza to nie tylko karmienie go, wyprowadzenia na spacery czy też wizyty u weterynarza, ale również wizyty w salonach psiej urody.

Dobry fryzjer dla psów
Osoba, która dobrze się sprawuje w fachu fryzjerstwa dla psów przede wszystkim powinna psy kochać. Jest to podstawowa zasada dzięki której dana osoba będzie w stanie sobie poradzić ze swoimi „klientami”. Strzyżenie psów, zwłaszcza niektórych, wcale nie jest łatwe. Jest wiele ras, które po prostu nie chcą żeby je ktoś strzygł lub nigdy takiego doświadczenia nie miały za sobą. W związku z tym bardzo niechętnie do niego podchodzą. W związku z tym psi fryzjer powinien być bardzo wyrozumiały.

Co będzie potrzebne w tym zawodzie?
W zawodzie psiego fryzjera potrzebne są przede wszystkim takie narzędzia jak:
– wanna,
– stół grommerski,
– furminatory,
– maty transparentne,
– a także specjalistyczne maszynki dostrzyżenia zwierząt


Są to te elementy, które wydają się być najważniejsze. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście wszelkie kosmetyki dla psów.

Jakie kosmetyki?
Zazwyczaj salon psiej urody jest dobrze wyposażony. Oznacza to więc, że będzie on posiadał kosmetyki do każdego rodzaju sierści. Jest to bardzo istotne zwłaszcza kiedy przychodzi pies z włosiem lub taki, który ma białą sierść. Ważne są też kosmetyki i szampony, które są stosowane przy długiej sierści, ponieważ z łatwością się ona plącze i później trudno jest ją rozczesać.

Podsumowując trzeba stwierdzić, że prowadzenie psiego salonu urody wcale nie jest sprawą prostą. Przede wszystkim trzeba mieć podejście do zwierząt, nawet tych, które niekoniecznie mają ochotę na wizytę w salonie. Poza tym trzeba mieć stosowne wyposażenie.

Related Posts