Przepiękna grecka wyspa czyli Korfu – podróże po Grecji

Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Polacy uwielbiają ten piękny kraj, który jest niezwykle gościnny, zachwyca krajobrazami i ciepłym morzem, karmi smaczną kuchnią, a przy tym wszystkim nie rujnuje portfela. Jedną z wysp wartych polecenia jest Korfu. Poniżej potaramy się przedstawić kilka dobrych stron Korfu.

Wyspa Korfu
Na Korfu latają z Polski tanie linie lotnicze, a zatem chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że przy dobrych wiatrach, bilety można upolować już za kilkaset złotych. Czasami cena biletów na Korfu jest niższa niż na przykład bilety na pociąg z południa na północ Polski. Samo Korfu uważany jest za jedną z najbardziej zielonych greckich wysp. Korfu zachwyca bowiem jednymi z najstarszych w Europie gajów oliwnych. To naprawdę zachwycający widok, chociaż jeszcze piękniejsze jest samo wybrzeże. Cudowny błękit morza po prostu zachwyca. Na Korfu z pewnością nie można się nudzić, sama wyspa jest stosunkowo duża i jest tam sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Piękne miejsca na Korfu
Ciekawe miejsca na Korfu zlokalizowane są zarówno w północnej jak i południowej części wyspy. Najlepszym pomysłem, aby zobaczyć na Korfu jak najwięcej, jest wynajęcie samochodu albo skutera, na którym można przemieszczać się. Transport autobusowy jest bowiem średnio rozwinięty, trudno zatem dostać się do nowych miasteczek położonych tuż nad brzegiem morza, jeżeli nie ma się własnego środka transportu. Będąc na Korfu z pewnością warto zobaczyć tak zwany Kanał Miłości, wybrać się do tętniącej życiem Kerkyry, czyli stolicy tej wyspy, a także udać się w rejs statkiem na wyspę Paxos, aby podziwiać błękitne groty. To tylko kilka atrakcji, jednak tak naprawdę najlepiej będąc na Korfu, po prostu cieszyć się słońcem, pływać w krystalicznie czystej wodzie, oraz zajadać przepyszną sałatkę grecką. Wakacje na Korfu można zorganizować naprawdę niskobudżetowo, dlatego warto uwzględnić ten kierunek w swoich planach.