Internetowy sklep zoologiczny – czy warto kupować tam artykuły dla swojego czworonoga?

Sklepy internetowe są obecnie niezwykle popularne. To samo dotyczy internetowych sklepów zoologicznych, w których można po promocyjnej cenie zakupić artykuły dla swojego czworonoga. Czy dokonywanie zakupów w takich sklepach jest opłacalne?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ceny, w które w stacjonarnych sklepach zoologicznych potrafią być naprawdę wygórowane. Przed zakupem większych ilości karmy dla zwierzaka warto odwiedzić kilka sklepów stacjonarnych i internetowych, aby znaleźć najbardziej przystępną cenę. Okazuje się jednak, że prawie zawsze internetowy sklep zoologiczny wygrywa w tej kategorii. Wyjątkiem mogą być promocje, dzięki którym nawet w sklepie stacjonarnym można nabyć produkty po okazyjnej cenie. Mimo to jednak zakupu dużych ilości karmy, żwirku czy droższych akcesoriów dla zwierząt, takich jak legowiska czy drapaki, lepiej jednak dokonywać w internecie.

Oferta może jednak nie wydawać się już tak opłacalna, jeśli do całego zamówienia doliczymy również koszty dostawy. Plusem jest jednak to, że niektóre sklepy internetowe, w tym również niejeden sklep zoologiczny, oferują darmowe dostawy po przekroczeniu pewnego progu wartości zamówienia. W związku z tym osoby zamawiające duże ilości artykułów mogą skorzystać z promocji, w ramach której nie będą musieli ponieść kosztów dostawy. Minimalna wartość takiego zamówienia jest kwestią indywidualną dla każdego sklepu. Przy porównywaniu cen warto wziąć ją pod uwagę, bo koszty dostawy to od 10 do 20 złotych, a więc zamawianie pojedynczych produktów jest całkowicie nieopłacalne i zdecydowanie lepiej jest je wówczas kupić w sklepie stacjonarnym. Podobna reguła obowiązuje w większości sklepów internetowych. Wciąż jednak jest to coś, na co warto zwrócić uwagę, choć osoby dokonujące niewielkich zakupów raczej tu nie skorzystają.

Related Posts