Czym jest grenadyna?
Z samej nazwy możemy wywnioskować, że pochodzi z granatów. Jeśli tak wywnioskowaliśmy to bardzo dobrze. Grenadyna jest syropem wytwarzanym z owoców granatu. Bardzo często jest wykorzystywana w drinkach, shotach oraz do innych napoi. Z racji swojej gęstości często używa się jej do warstwowych koktajli czy drinków.

Gdzie można kupić grenadynę?
Samą grenadynę ciężko jest znaleźć w mniejszych sklepach. Najczęściej można ją spotkać w największych marketach lub ewentualnie zobaczyć w jakimkolwiek sklepie internetowym z syropami barmańskimi, powinna tam być.

Jak zrobić grenadynę?
Z racji tego, że ciężko dostać grenadynę to można ją samemu wykonać. Jedyne czego nam potrzeba to tylko sok z granatów oraz cukier. 1 litr soku z granatów to koszt około 20-30 złotych. Proporcje to około 0.5l soku z granatów na szklankę cukru. Najpierw musimy doprowadzić sam sok do wrzenia, zmniejszamy ogień pod garnkiem i czekamy aż odparuje około 1/2 soku. Następnie dodajemy cukier oraz mieszamy i czekamy aż się rozpuści, po otrzymaniu odpowiedniej gęstości pozostawiamy do ostygnięcia. Gotową grenadynę trzymamy w lodówce.

Zamiennik grenadyny?
Jeśli mamy faktycznie problem z dostępem do grenadyny to możemy skorzystać z syropu malinowego lub malinowego zmieszanego z porzeczkowym.

Grenadyna czy grenadina?
Czasami można spotkać się z nazwą grenadina, która nie jest poprawną nazwą tego syropu. Prawdopodobnie ludzie zaczęli używać grenadina przez „i” ponieważ nazwa tego syropu po angielski brzmi „grenadine”. W słowniku języka polskiego znajduje się tylko jeden wyraz i jest nim grenadyna.